نتایج جستجو برای عبارت :

پرشیا سواران!

آشنایی با باشگاه استقلال تهراندر سال 1323 چهار جوان تصمیم گرفتند تا باشگاهی تاسیس کنند.نام آنها میرزایی، نواب، خشایار و جانانپور بود. علاوه بر آنها خاکزاد، گیتی، گریش، کلانی، مهدیون و حسینی نیز دیگر اعضای باشگاه بودند که به دلیل علاقمندیشان به دوچرخه سواری نام باشگاه را دوچرخه‌سواران نهادند.
ابتدا تنها رشته فعال باشگاه دوچرخه سواری بود، اما بعدها رشته های والیبال، پینگ پنگ، بسکتبال، وزنه برداری، کشتی، شنا و فوتبال نیز فعالیت خود را آغا
Bike Unchained 2 نسخه دوم از بازی فوق العاده زیبا و محبوب دوچرخه سواران افسار گسیخته از استودیوی بازی سازی Red Bull برای اندروید است که به صورت رایگان در گوگل پلی عرضه شده و به درخواست شما عزیزان جدیدترین آپدیت اش به همراه دیتا برای دانلود عرضه گردیده و پیش روی شماست!

ادامه مطلب
 Subway Surfers موج سواران مترو یک بازی اندروید محبوب بین کاربران موبایلی می باشد به طوری که این بازی در گوگل پلی بیش از یک میلیارد دانلود داشته است شما در این بازی باید در مترو از دست ماموران فرار کنید در مسیر فرار خود باید موانع موجود را پشت سسر قرار دهید تا گرفتار ماموران مترو نشوید
ادامه مطلب

شاتن موتور سیکلت هندا 125
یکی از اشکالاتی که موتور سواران از اسمش هم واهمه دارند شاتن زدنه .
موتور سوارانی که شغل اصلی شان پیک بوده لازم است که با این اشکال بیشتر آشنا شوند .
میل لنگ که قطعه اصلی در انتقال نیرو از انجین بوده توسط شاتن موتور سیکلت این کار را نهائی میکند . پس سلامت شاتن موتور سیکلت از اهمیت زیادی بر خوردار می باشد .
آشنائی با شاتن موتور سیکلت و نحوه نگهداری از آن به موتور سیکلت سواران توصیه میشود .
برای  مطالعه بقیه مطلب لطفا اینج
پیش از آنکه به مشکل درد کف پای اسکیت‌سواران بپردازیم باید با آناتومی کف پا آشنا شویم. در کف پا رباطی بزرگ و تخت وجود دارد که استخوان پاشنه پا (کالکینوس) را به انگشتان پا وصل می‌کند. رباط یا نیام یا تاندون کف پا[1] (پلانتِر فِیشیا) و التهاب آن به صورت احساس ضعف، خواب رفتگی، ورم و التهاب، درد در کف پا و یا گاهی درد کمر حالاتی است که اکثر اوقات و به دلایل مختلف در پای اسکیت‌سواران ایجاد می‌شود.
ادامه مطلب
 Subway Surfers موج سواران مترو با پول و کلید بی نهایت یک بازی اندروید محبوب بین کاربران موبایلی می باشد به طوری که این بازی در گوگل پلی بیش از یک میلیارد دانلود داشته است شما در این بازی باید در مترو از دست ماموران فرار کنید در مسیر فرار خود باید موانع موجود را پشت سسر قرار دهید تا گرفتار ماموران مترو نشوید.
ادامه مطلب
بازی Mad Riders یا سواران دیوانه نسخه فارسی از
سری بازی های شرکت Ubisoft میباشد . بازی مسابقه ای بسیار هیجان انگیزی که
با استفاده از موتورهای چهار چرخ به مسابقه میپردازید و در حین آن
میتوانید برای جذابیت بیشتر بازی از حرکات نمایشی نیز استفاده کنید. ۴۵
مسیر مختلف و مکان های گوناگون برای شما وجود دارد که میتوانید آنها را
انتخاب کرده و به مسابقه بپردازید و با افزایش سرعت و مهارت راه را برای
مراحل بعدی خود بازی کنید.
دانلود بازی سواران دیوانه دوبل
#حدیث_مهدوی 
امام کاظم(ع)
«اذا قام قائمنا قال: یا معشر الفرسان! سیروا فی وسط الطریق یا معشر الرجالة سیروا علی جنبی الطریق».
«هنگامی که قائم ما (علیه‌السلام) قیام کند به سواران دستور می دهد که از وسط راه حرکت کنند و به پیادگان دستور می دهد که از دو طرف خیابان‌ها بروند»
اثبات الهداة/ ج3/ ص455
پس از بیعت مردم مدینه با امام علی علیه‌السّلام این اوّلین سخنرانی آن حضرت در سال ۳۵ هجری است. حضرت علی علیه‌السلام در بخشی از خطبه خود فرموده‌اند:
....به خدا سوگند، کلمه‏‌ای از حق را نپوشاندم، هیچ گاه دروغی نگفته‌‏ام، از روز نخست، به این مقام خلافت و چنین روزی خبر داده شدم.آگاه باشید همانا گناهان چون مرکب‏های بد رفتارند که سواران خود (گناهکاران) را عنان رها شده در آتش دوزخ می‏‌اندازند. اما تقوا، چونان مرکب‏های فرمانبرداری است که سوارا
برخی سخنان واقعا فتنه است؛ آسمان ریسمان دوختن برای اختلاف
افکنی بین نژادها!!

مثلا می گویند: پارس که صدای سگ است، توسط عرب ها به ایرانی
ها گفته شده است. چون عرب ها قائلند فارس ها مثل سگ پارس می کنند و صدایشان واضح نیست!!!

در حالی که باید دانست فارس در زبان عرب به معنای سوارکار
می باشد و در زبان فارسی، به صورت «پارس» نیز تلفظ شده است؛ مثل فیل و پیل. پس هیچ
رابطه ای در زبان عربی بین فارس و صدای سگ وجود ندارد. علاوه بر آنکه املای درست این
واژه در فا
من همیشه دوچرخه‌سواری جزو خاطره‌های نابم بود، ناب، پر از شادی و تفریح. این مطلب قرار است درباره تفاوت آنچه گمان‌ می‌کنیم و آنچه هست،  باشد. پس می‌نویسم که این مراحل یادم بماند و برای هر کدام از خودم تقدیر کنم :) مراحل دوچرخه‌سواری به عنوان وسیله نقلیه و نه یک ابزار تفریحی:
۱- حفظ تعادل اولیه (همان چیزی که معروف هست به بلد بودن دوچرخه‌سواری)
۲- حفظ تعادل ثانویه :دی (حرکت روی شیب سی درجه، سنگفرش، خاکی، ساندویچ، دست انداز، از لبه‌ی چهار سانتی
پس از آنکه اسکیت‌سواران مبتدی در راه رفتن (به شکل V  و parallel ) و سُر خوردن بر روی یک اسکیت و فشارهای کوچک[1] اسکیت دیگر به عقب مهارت کافی را کسب نمودن، برای افزایش توانمندی و سرعت آنها باید فشار اسکیت به پهلو در حالت لانج را نیز به آنها آموزش داد.
هدف اصلی قرار گرفتن هر دو اسکیت در یک خط و فشار به پهلو[2] است نه فشار به عقب
ادامه مطلب
تاریخچه طراحی لوگو استقلال

در ادامه بررسی لوگو برندهای برتر در این مقاله به بررسی تاریخچه لوگو استقلال خواهیم پرداخت
شاید حتی موسسان استقلال که چند دانشجو و نظامی دوچرخه سوار بودند هم در ابتدا تصور نمیکردند که با تاسیس یک کلاب دوچرخه سواری چه آینده بزرگی در انتظار این نام و برند خواهد بود. در واقع استقلال با نام کلاپ دوچرخه سواران در سال 1324 تاسیس شد و به همین دلیل نماد دوچرخه سواری نشان اصلی این باشگاه شد.
یک لوگو ترکیبی که نام " دوچرخه سو
با عرض سلام .این مطلب درباره دوچرخه اسکات است.به نظر من اگه کسی بخواهد دوچرخه ای مناسب وجنس خوب بخرد وقیمت آن برای او مهم نباشد اسکات بهترین گزینه است. دوچرخه اسکات ویژگی های زیادی دارد واز بهترین قطعات که همه(شیمانو)هستند استفاده شده . دوچرخه اسکات بهترین گزینه برای دوچرخه سواران حرفه ای است. 
باتشکر.
کم ارتفاع سواران
دانلود فیلم Lowriders 2016

منتشر کننده فایل : روبیکسفا

نام فارسی فیلم : کم ارتفاع سواران
زبان : زبان اصلی (انگلیسی)
کیفیت : BluRay 720p / BluRay 1080p
ژانر : ماجرایی , جنایی , غم انگیز
حجم : 1860 مگابایت / 902 مگابایت
کارگردان : Ricardo De Montreuil
ستارگان : Demian Bichir, Gabriel Chavarria, Theo Rossi, Tony Revolori
: 5.7
زیرنویس فارسی : دارد با لینک مستقیم
جستجوی زیرنویس : کلیک کنید

خلاصه داستان : یک
گرافیست‌کار جوان در شرق لس آنجلس ماشین‌های خاص را نقاشی و تزئین می‌کند
ت
  کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص تیم های لیگ برتری فوتبال ساحلی صادر کرد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش  خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون، دیدار تیم های شهدای چلچه و پارس جنوبی بوشهر برگزار و از سوی علی نادری، سرمربی تیم پارس جنوبی تخلفاتی مبنی اهانت و فحاشی به داور دوم مسابقه به سه جلسه محرومیت و پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای در خصوص محرومیت قابل تجدید نظر است. اما در خصوص جریمه نقدی ق
پیش از آنکه به مشکل درد کف پای اسکیت‌سواران بپردازیم باید با آناتومی کف پا آشنا شویم. در کف پا رباطی بزرگ و تخت وجود دارد که استخوان پاشنه پا (کالکینوس) را به انگشتان پا وصل می‌کند. رباط یا نیام یا تاندون کف پا[1] (پلانتِر فِیشیا) و التهاب آن به صورت احساس ضعف، خواب رفتگی، ورم و التهاب، درد در کف پا و یا گاهی درد کمر حالاتی است که اکثر اوقات و به دلایل مختلف در پای اسکیت‌سواران ایجاد می‌شود.

دلایل بروز مشکل درد کف پای اسکیت‌سواران:
جمع کردن پ

۶ روش بستن شالگردن همراه با تصویر

حقیقت اینست که استفاده درست از شالگردن  و بستن صحیح آن تاثیر بسزایی در استایل شما خواهد داشت و باعث جلب توجه و عدم یکنواختی در لباس های شما می شود . شالگردن ها انتخاب های مناسبی برای استفاده در فصول سرد سال و هوای بارانی می باشند که در طرح های مختلف و زیبا و برای تمام سلیقه ها در بازار موجود می باشند. لازم به ذکر است که شالگردن نیز همچون ساعت مچی گاهی به منظور کاربرد اصلی آنها مورد استفاده قرار نمیگی
تیم فوتبال استقلال یکی از پرطرفدار ترین باشگاه های ایران است که در سال ۱۳۲۴ در شهر تهران با نام دوچرخه سواران تأسیس شده است  این باشگاه  از ابتدای تأسیس تا سال۱۳۲۸ این نام را داشت سپس تاج نام گرفت  پس از انقلاب اسلامی ایران این باشگاه تغییر نام داد ونام آن استقلال شد   هم اکنون بازی های خانگی این تیم در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و در لیگ برتر ایران جام خلیج فارس و جام حذفی ایران شرکت می کند در مسابقات آسیایی  در لیگ قهرمانان آسیا نیز شرکت م
به نام خداوند مردان مرد غیوران با هر بدی در نبرد سفیران عدل خداوند نورسواران از مرز دل در عبور گذشته ز جان و ز نام و ز جاهشده همدل هر دل بی پناه سفیران غوغای بدر و حنین یلانی که در قلبشان شور و شیننشانده عطش را ز کام زمانغدیری که جوشیده در قلبشانچنان رستم و همچو آرش شدندبه پاکی شبیه سیاوش شدند غم بی کسان را به دل می‌خرندبرای علی مالک اشتر اندنه ننگ سقیفه، نه جور فدکبه سنگ وفا خورده دلها محکهمه بی قرار شه کربلاغیور و دلیر اند و بی ادعاسر و جان س
فواید عیادت بیماران : 
1- شاید آن شخص از اولیاء الله بوده باشد که در زندگانی عادی او را نشناخته بودی . زیرا ما مردم غالبا به اشخاص و حوادث با چشم دل نمی نگریم . 
2- اگر آن بیمار از اولیاء الله نباشد ، حد اقل همراه گذرگاه زندگی تست . اگر هم روح بزرگ الهی نباشد ،حد اقل سواری از سواران قافله حیات خواهد بود و پیوستگی و همدردی یاران این راه اسرار آمیز را غنیمت بشماریم . خواه جزو پیادگان باشند و خواه جزو سواران . 
3- فرض می کنیم که بیمار دشمن تست . آیا بهتر

ولی واقعا من اینجوری شدم که وقتی یکی ناراحتم میکنه به جای تلافی کردن یا گله کردن، خودمو براش کمرنگ می کنم. 
یعنی چی؟
یعنی اینکه هر بار شکستم درصد کمتری از من درگیر اون آدم میشه. مثلا بعضیا دیگه اصلا منو ندارن ولی خودشون نمی دونن ... 
+ پ.ن1: من اینجوری نبودم! 

دل بر گذر قافله لاله و گل داشت / این دشت که پامال سواران خزان است
روزی که بجنبد نفس باد بهاری / بینی که گل و سبزه کران تا به کران است 
ای کوه تو فریاد من امروز شنیدی / دردیست در این سینه که ه
کوچه ای بی شهید اگر مانده
نا شهیدش منم که درمانده
با سواران سواره می راندم
همه رفتند و من جا ماندم
گفتم اینجا مرا رها نکنید
نگذاریدم و جفا نکنید
تن بی روح را نمی خواهم
جسم مجروح را نمی خواهم
اینکه اینجاست لاشه است نه روح
ײشاعری خستهײ ، ײعاشقی مجروحײ
چه بگویم قسم به ذات خدا
روح من رفته است با شهدا
شاعر:شهید مدافع حرم حاج هادی کجباف
پس از آنکه اسکیت‌سواران مبتدی در راه رفتن (به شکل V  و parallel ) و سُر خوردن بر روی یک اسکیت و فشارهای کوچک[1] اسکیت دیگر به عقب مهارت کافی را کسب نمودن، برای افزایش توانمندی و سرعت آنها باید فشار اسکیت به پهلو در موقعیت لانچ را نیز به آنها آموزش داد.
فشار به عقب
فشار به پهلو
اجرای موقعیت لانچ به تقویت این مهارت کمک بسیاز زیادی خواهد کرد پس تمرین آنرا بر روی اسکیت و در تمرینا
پس از آنکه اسکیت‌سواران مبتدی در راه رفتن (به شکل V  و parallel ) و سُر خوردن بر روی یک اسکیت و فشارهای کوچک[1] اسکیت دیگر به عقب مهارت کافی را کسب نمودن، برای افزایش توانمندی و سرعت آنها باید فشار اسکیت به پهلو در حالت لانج را نیز به آنها آموزش داد.
فشار به عقب
فشار به پهلو
اجرای حالت لانج به تقویت این مهارت کمک بسیاز زیادی خواهد کرد پس تمرین آنرا بر روی اسکیت و در تمرینات بدو

قسمت اول وصیت نامهبرای بانوی صبرالسلام ای بانوی سلطان عشقالسلام ای بانوی صبر دمشقزیبنبِ دنیا و عقبیِ علیشرح مدح لافتی الا علیدر مسیر شام غوغا کرده اییشهر را آشوب برپا کرده اییخطبه خواندی از غریبی حسینزنده کردی کربلا در عالمیینگر نبودی کربلایی هم نبودگریه و شور و نوایی هم نبودرنج هایی ست فراوان دیده اییخیمه ها، غارت، سواران دیده اییدیده بودی، حلق و چشم و حرملهگریه کردی پا به پای قافله
ادامه مطلب
شهرهای مهم دنیا با مسائلی مشابه دست به گریبان‌اند. تراکم جمعیت بالا، آلودگی صوتی و سروصدا و همچنین ترافیک از جمله مشکلات کلانشهرهای دنیاست. شهرهایی که خودروهای زیادی در آنجا تردد می‌کنند به خاطر هیاهوی دائمی خسته‌کننده و ناامن به نظر می‌رسند. در نتیجه بسیاری از شهرها جنبش «روز بدون خودرو» را به این امید آغاز کردند که دوچرخه‌سواران و عابران پیاده بتوانند از رفت‌وآمد در شهر لذت ببرند.

اعتمادآنلاین، به نقل از the richest، گزارش می‌دهد که کا
کلاه دوچرخه سواری یکی از اکسسوری‌های ضروری برای افرادی است که دوچرخه
داشته و به صورت مرتب دوچرخه‌سواری می‌کنند. این وسیله پرکاربرد برای ایمنی
دوچرخه سوار و هم برای محافظت کردن از آن در مقابل باد، باران و نور
خورشید به کار می‌رود. با وجود پرکاربرد بودن کلاه دوچرخه سواری باز هم
بسیاری از دوچرخه سواران از استفاده کردن آن طفره می‌روند چرا که آن‌ها
تصور می‌کنند که این وسیله ضروری نبوده و اضافه است. از نظر علمی‌ و تجربی
استفاده نکردن از ک
امروز نه آغاز و نه انجام جهان است
ای بس غم و شادی که پس پرده نهان است 
گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
دانی که رسیدن هنر گام زمان است
تو رهرو دیرینه ی سرمنزل عشقی
بنگر که ز خون تو به هر گام نشان است
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
دریا شود آن رود که پیوسته روان است
باشد که یکی هم به نشانی بنشیند
بس تیر که در چله ی این کهنه کمان است
از روی تو دل کندنم آموخت زمانه
این دیده از آن روست که خونابه فشان است
دردا و دریغا که در این بازی خونین
بازیچه ی ایام دل
امروز نه آغاز و نه انجام جهان است
ای بس غم و شادی که پس پرده نهان است 
گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
دانی که رسیدن هنر گام زمان است
تو رهرو دیرینه ی سرمنزل عشقی
بنگر که ز خون تو به هر گام نشان است
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
دریا شود آن رود که پیوسته روان است
باشد که یکی هم به نشانی بنشیند
بس تیر که در چله ی این کهنه کمان است
از روی تو دل کندنم آموخت زمانه
این دیده از آن روست که خونابه فشان است
دردا و دریغا که در این بازی خونین
بازیچه ی ایام دل
با وجود اینکه سال تحصیلی شروع شده و چند روزی از آن گذشته ، اما هیچ وقت برای اینکه نکات مهم و حیاتی را در مورد ایمنی هنگام پیاده روی و دوچرخه سواری خودمان یا دانش آموزان یاد بگیریم دیر نیست.
   بیش از ۲۰ سال است که سازمان بین المللی «پیاده روی و دوچرخه سواری تا مدرسه» در حال کمک به جوانان و دانش آموزان است که یاد بگیرند چگونه در هنگام رفت و آمد به مدرسه ایمن بمانند.
در سال ۲۰۱۷ در آمریکا ۵ هزار و ۹۷۷ عابر پیاده و ۷۸۳ دوچرخه سوار در اثر تصادف با خو
«جنگ اول جهانی در آستانه اتمام بود که در دل شبی تاریک و هولناک سه سوار ترسناک که هر کدام شمشیر و شلاقی به بر داشتند به آرامی از دیوارهای شهر عبور کردند و به آن وارد شدند. یک سوار نامش قحطی، دیگری آنفلوانزای اسپانیایی و آخری وبا بود. طبقات فقیر، پیر و جوان، همچون برگ پائیزی در برابر حمله این سواران بی‌رحم فرو می‌ریختند. هیچ غذایی پیدا نمی‌شد، مردم مجبور بودند هرچه را که می توانستند بجوند و بخورند. به زودی گربه و سگ و کلاغ را نمی‌شد یافت. حتی م
رفع ضربه دنده عقب در ۲۰۶ و۲۰۷ اتوماتیک
با توجه به رایج بودن ایراد ضربه دنده عقب در گیربکس AL4(گیربکس نصب شده بر روی خودروهای ۲۰۶،۲۰۷،مگان،ال نود،ساندرو،۴۰۷ و …)برخی از همکاران و اتوماتیک سواران این عیب را جزء ایرادات ذاتی این گیربکس می دانند و هیچ راه حلی را برای کاهش یا رفع این ضربه ارائه نمی دهند.
ما در مجموعه ی بیمارستان خودرو با توجه به درخواست اکثر مشتریان در خصوص رفع ضربه دنده عقب ۲۰۶ و ۲۰۷ اتوماتیک با مطالعه و سعی و خطای فراوان نهایت
شرکت جاینت یکی از شرکت های بزرگ در زمینه دوچرخه می باشد.
شما می توانید جهت خرید دوچرخه مد نظر خود به این وب سایت مراجعه نمایید و از محصولات این شرکت نیز دیدن فرمایید.
متخصصان ما در کنار شما خواهند بود تا شما انتخاب درستی داشته باشید.
تولید هر دوچرخه ی جاینت با یک ایده شروع می شود. از طرح اولیه روی کاغذ تا تکمیل بافت های کربن و لوله های آلومینیوم؛ از مواد اولیه تا محصول نهایی؛ همه ی محصولات جاینت یک ویژگی منحصر به فرد را به همراه دارند: ساخته شدن
آیا با چکمه های دوچرخه سواری خود آماده هستید تا به بزرگترین راوی دوچرخه سواری در کشور برسید؟ اگر اینطور نیست ، روی دریچه گاز کامل قرار گیرید و به مسابقه دوچرخه هند هند 2017 بروید که در آن همه شکست های جهنم از دست می دهند! با داشتن بهترین برادران دوچرخه سواری که در کنار هم جمع می شوند ، آخر هفته یک جنون و لذت خواهد بود. هفته دوچرخه هند به بزرگترین دوچرخهسواری در آسیا تبدیل شده است و مطمئناً به همین دلیل است که بتوانید چکمه های دوچرخه سواری خود را

هیچ وقت دیر نیست حتی برای اسکیت‌سواری
ولیکن کارها را در زمان خود انجام دهید.[1]

به یاد داشته باشید که در بدو تولد 10 الی 15 ماه از عمر خود را برای فرا گیری راه رفتن  صرف کردید پس برای یادگرفتن اسکیت‌سواری هم باید صبر داشته باشید.
ادامه مطلب
او
مادر لشکری از مردهایی 
که به امرش سینه سپر می کنند
در مقابل دشمن
او
بی بیِ پیر دشت هایی که سال ها
میزبان گله ی سواران مهربان بوده
او
غم های بی رنگ و بی شمارش را
توی موهای سفیدش ریخته
و بوی زنانگی اش هر صبح و ظهر و غروب
چادر کلّ کولی ها را پر می کند
او
نمیه های شب 
یک تشنه ی کشنده می شد
بی اینکه بداند ادعا چیست
نشسته در کنج و به دوردست ها چشم می دوخت
و نمی داست
دست هایی را که نزدیک به شکارش اند
سربازِ از جنگ بازگشته هیچ نمی دانست دوست و دشمن را
ول
یادم از عهد شباب و رُخِ یاران آید 
اشک حسرت به رُخم چون نَمِ باران آید
دل سودا زده از دوری و هجران خون شد
تا دوای دلِ بیمارِ خُماران آید 
عمر این مرغ فنا گشته، خدا را مددی
تا مگر یک خبر از باده گُساران آید 
هان تو این جامه ی حسرت بدر انداز و ببین
مر به خونخواهی دل، شاه سواران آید
در چمن سوسن و سنبل، سپر انداز شوند
گر که آن سرو چمن، همچو نگاران آید 
شد کماندار دلم، طُره ی عنبر شکنش
تا به دلداری دل، سوی هَزاران* آید 
مژده ای دل غم دوران بسر آید امشب
یادم از عهد شباب و رُخِ یاران آید 
اشک حسرت به رُخم چون نَمِ باران آید
دل سودا زده از دوری و هجران خون شد
تا دوای دلِ بیمارِ خُماران آید 
عمر این مرغ فنا گشته، خدا را مددی
تا مگر یک خبر از باده گُساران آید 
هان تو این جامه ی حسرت بدر انداز و ببین
مر به خونخواهی دل، شاه سواران آید
در چمن سوسن و سنبل، سپر انداز شوند
گر که آن سرو چمن، رَشکِ* نگاران آید 
شد کماندار دلم، طُره ی عنبر شکنش
تا به دلداری دل، سوی هَزاران* آید 
مژده ای دل غم دوران بسر آید ام
بسمه تعالی
بیو گرافی:
اتیلا نظری گشتاسب مقلب به احمد رضادر سال ۱۳۸۴ در شهر زیبای شیراز دیده به جهان گشود وی در شهرک سیمان زندگی می کرد و تا ۵سالگی در انجا همراه پدر و مادرش ساکن بود سپس به شهر خانه زنیان کوچ کردند.پدر وی ابو علی سینا نام داشت که سرهنگ دوم ستاد ارتش است و مادر وی استاد و رعیس دبیر خانه بین المللی تهران است.احمد رضا یک فرد بسیار بلند قد با قد حدود دو متر و وزن ۸۰کیلو یکی از ورزشکاران خوب شهر کازران قسمت احمد اباد میباشد وی با استا
دوچرخه سواری در باران به ندرت است که سواران تفریحی به عنوان مورد علاقه خود لیست می کنند. اما بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شما این کار را انجام می دهید زیرا باران به طور غیر منتظره ای شروع شده است ، زیرا در طول رفت و آمد باران باران می بارد و شما فقط باید به سر کار بروید ، یا به دلیل اینکه برنامه تمرینی می گوید این همان کاری بود که شما باید انجام دهید - همه ما خودمان را در سواری در حال رانندگی می بینیم. از برخی نقطه نظرات.
>>> بهترین معاملات جمعه
بیژن و منیژه/ 3 (پایان)
بیژن در جواب بازخواست افراسیاب بهش می گه من به میل خودم اینجا نیامده ام؛ زیر سروی خفته بودم که فرشته ای مرا در عماریِ منیژه گذاشت و او را نیز افسون کرد! (چه دروغ شاخداری! 0_O) معلوم است که افراسیاب نمی پذیرد و تصمیم بر آن می شود که بیژن را به دار بیاویزند! پیرانِ خردمند درست در لحظه ی موعود، فرا می رسد! و با افراسیاب شروع به سخن می کند و او را به نرمی نصیحت می کند که چنین نکن؛ دفعه پیش نیز تو را از کشتن سیاوش منع کردم و نپذیرفتی
ضربه دنده عقب ۲۰۶اتوماتیک
رفع ضربه دنده عقب در 206 اتوماتیک،با توجه به رایج بودن ایراد ضربه دنده عقب در گیربکس AL4(گیربکس نصب شده بر روی خودروهای ۲۰۶،۲۰۷،مگان،ال نود،ساندرو،۴۰۷ و …)برخی از همکاران و اتوماتیک سواران این عیب را جزء ایرادات ذاتی این گیربکس می دانند و هیچ راه حلی را برای کاهش یا رفع این ضربه ارائه نمی دهند.
((قیمت گیربکس استوک206اتوماتیک))
ما در مجموعه ی بیمارستان خودرو با توجه به درخواست اکثر مشتریان در خصوص رفع ضربه دنده عقب ۲۰
دوچرخه سواری در آمستردام
قطعاً هیچ شهری به اندازه آمستردام برای دوچرخه سواری و گردش ایده‌آل نیست؛
بلیط اتوبوس     خرید بلیط اتوبوس     قیمت بلیط اتوبوس     رزرو بلیط اتوبوس                                 
هیچ سفری به آمستردام بدون دوچرخه‌سواری و کاوش در شهر از طریق شبکه مسیرهای دوچرخه کامل نمی‌شود. برای آنکه بیشترین لذت را از تجربه دوچرخه‌سواری خود ببرید و آسیبی نبینید، یا گرفتار مشکل‌های احتمالی نشوید، این مقاله را گردآوری کردیم تا با ی
اولین چیزی که باید در مورد این طرح بدانم این است که تقریباً با برنامه ای که خودم را به عنوان یک اتومبیل رزم دنبال کردم یکسان نیست و این است که در حال حاضر برای مربیگری اعضای تیم دوچرخه سواری Wisterful Pistachios Pro استفاده می کنم. من فکر می کنم این یک تصور غلط است که سواران مختلف به برنامه های آموزشی بسیار متفاوتی احتیاج دارند. واقعیت این است که سیستم های انرژی خاصی وجود دارند که باید در یک نظم خاص و در یک بازه زمانی مشخص آموزش ببینند. برای آموزش این سیس
سفر را از دریاچه نئور آغاز کردیم. دریاچه نئور، دریاچه‌ای مابین شهرستان تالش و شهر اردبیل و خلخال می‌باشد دریاچه نئور، دریاچه طبیعی و آب شیرین می‌باشد، بارندگی‌های مناسب و وجود چشمه‌های فراوان سبب پایداری وضعیت دریاچه شده است و بعد از دریاچه نئور، منطقه سوباتان را انتخاب کردیم.
برای رفتن به این منطقه، اگر بخواهیم از راه آسفالت برویم، مسیر آستارا یا خلخال را انتخاب می‌کنیم اما فاصله این دو منطقه بسیار کم است و می‌توان از مسیرهای فرعی ب
در قیر شب
رنگ خاموشـے در طرح لب است
بانگـے از دور مرا می خواند
لیک پاهایم در قیر شب است
رخنه اے نیست در این تاریکـے
در و دیوار به هم پیوسته
سایه اے لغزد اگر روی زمین
نقش وهمـــے است ز بندے رسته
نفس آدم ها
سر بسر افسرده است
روزگارے است در این گوشه پژمرده هوا
هر نشاطــے مرده است
دست جادویـــے شب
در به روے من و غم مـــے بندد
مـــے کنم هر چه تلاش ،
او به من مـــے خندد
نقش هایـــے که کشیدم در روز،
شب ز راه آمد و با دود اندود
طرح هایـــے که فکندم در شب ،
تفاوت بیمه شخص ثالث یک ساله با کوتاه مدت
بیمه شخص ثالث یک ساله، همان بیمه‌ شخص ثالث مرسوم است که مثل همه بیمه‌نامه‌های دیگری که سراغ داریم به صورت یک ساله صادر می‌شود و روی کارت بیمه‌نامه زمان شروع و پایان اعتبارش ذکر شده است. در حالی که زمان اعتبار بیمه شخص ثالث کوتاه مدت از ۵ روز تا ۲۷۰ روز متفاوت است.
ویژگی‌های بیمه شخص ثالث کوتاه مدت به درخواست بیمه‌گذار برمی‌گردد و بسته به درخواست او و البته شرایط شرکت بیمه‌گر، هزینه‌ای که بیمه
در میان هق هق گریه از او خواستم از جانب من از برادرانش، به ویژه عباس، حلالیت بطلبد و خداحافظی کند. ضمناً از آنان دعوت کردم که اگر به شام آمدند، محنت سرای مرا نیز متبرک کنند. جعفر که در مرز نوجوانی و جوانی بود، با لحنی محجوب گفت: «برادرم عباس بر شما درود فرستاد و گفت بگو ای زید، دیری نخواهد گذشت که من و برادرانم در معیت سرورمان حسین بر تو خواهیم گذشت و از بلندا، سلامت را پاسخ خواهیم داد.»
خدا مرا ببخشد که با شنیدن این پیام، از شوق بر خود لرزیدم. ت
سایه‌روشن ناهمسویی شاخص‌های سهام
بورس تهران که برای ۷ روز پیاپی روندی صعودی را طی می‌کرد، در معاملات دیروز عمدتا به دلیل تشدید نااطمینانی‌ها در بازار جهانی تحت فشار قرار گرفت و تغییر مسیر داد. گسترش اختلافات تجاری چین و آمریکا به جبهه جنگ ارزی، فشار را بر سهام بزرگ‌ترین شرکت‌های بورسی حفظ کرد و به شیب صعودی شاخص کل در این موج خاتمه بخشید. از طرف دیگر، سرعت رشد شاخص هم‌وزن نیز پس از جهش‌های متوالی اخیر کاهش یافت. عامل اصلی این اتفاق، تو
اسامی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی مشخص شد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی از 17 الی 21 خردادماه در مرکز ملی فوتبال برگزار می‌شود.

اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است :

مسلم مسیگر ، مصطفی کیانی ، محمد معصومی زاده ، علی میرشکاری ، میلاد دریایی (پارس جنوبی)
سعید پرامون ، هادی فرهمند (ایفا)

محمد داستان ، سیدعلی ناظم
مونومیتونین آسپارتات روی، منیزیم آسپارتات و ویتامین (B6) مکمل است که
در درجه اول توسط ورزشکاران، ژیمناستها و بدنسازان استفاده می شود.
فرمول اصلی ZMA شامل مونومیتیونین روی و آسپارتات (۳۰ میلی گرم)، منیزیم
آسپارتات (۴۵۰ میلی گرم) و ویتامین B6 به عنوان پرییدوکسین هیدروکلراید
(۵/۱۰ میلی گرم) است.
ZMA باید ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از خواب و در معده خالی برای کمک به همگام سازی جذب با خواب گرفته شود. کمبود
روی و منیزیم در ورزشکاران معمول است. این باعث کاهش سطح
کوچه ای بی شهید اگر مانده
نا شهیدش منم که درمانده
با سواران سواره می راندم
همه رفتند و من جا ماندم
گفتم اینجا مرا رها نکنید
نگذاریدم و جفا نکنید
تن بی روح را نمی خواهم
جسم مجروح را نمی خواهم
اینکه اینجاست لاشه است نه روح
ײشاعری خستهײ ، ײعاشقی مجروحײ
چه بگویم قسم به ذات خدا
روح من رفته است با شهدا

شاعر:شهید مدافع حرم حاج هادی کجباف
باذکر صلوات بر شهدا
وبلاگ یا بنی آدم
عسکر یعنی لشکر. آن جا پادگان نظامی خلفای عباسی بود. علت انتقال پادگان نظامی از بغداد به سامرّاء حرکات مغرورانه و مستانه اسب سواران سپاه دولتی و ناراحتی و شکوائیه های مردم بود. هر که را می خواستند زیر نظر بگیرند تا به طور محسوس و غیرمحسوس تحت مراقبت شدید باشد و دیدارها و ارتباطاتش توسط مأموران خشن و سبک سر به طور کامل کنترل گردد، جایش عسکر بود.
خلفای عباسی که در آن سال ها تعادل خود را از دست داده بودند و هر کدام چند صباحی بیشتر بر اریکه قدرت باق
حضور خود را در بزرگترین دوچرخهسواری Rave در آسیا- هند هفته دوچرخه 2017 در Vagator در گوا برای یک آخر هفته جالب توجه کنید. این رویداد بسیار مورد انتظار ، که پنجمین نسخه از هفته دوچرخه هند است ، در تاریخ 24 و 25 نوامبر برگزار می شود.
برای همه دوچرخه سواران در خارج از کشور ، این رویداد نوید یک بهشت رانندگی با بزرگترین ماجراهای ، موتورسواران افسانه ای و باهوش ترین خلاقیت های دو چرخ را می دهد.1. چه چیزی در فروشگاه دوچرخه سواری هند 2017 برای شما وجود دارد؟
با داش
شکل اولیه ورزش این طوری بود که :
آنها از تخته های چوبی شروع کردند و چرخهای روروک را به
پشت این تخته ها نصب کردند و طبیعی بود که در سالهای اولیه آشنایی مردم با این
ورزش، مردم خیابانها اصلی ترین قربانیان تصادف با اسکیت سواران بودند. طی چند سال
بقدری علاقه مردم به این ورزش گسترش یافت که کارخانه Roller Derby – سازنده اسکیت – تولید اسکیت برد را آغاز کرد و محصولات خود را
به بازار داد.  برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس
محصول اینجا را کلیک کنی
شکل اولیه ورزش این طوری بود که :
آنها از تخته های چوبی شروع کردند و چرخهای روروک را به
پشت این تخته ها نصب کردند و طبیعی بود که در سالهای اولیه آشنایی مردم با این
ورزش، مردم خیابانها اصلی ترین قربانیان تصادف با اسکیت سواران بودند. طی چند سال
بقدری علاقه مردم به این ورزش گسترش یافت که کارخانه Roller Derby – سازنده اسکیت – تولید اسکیت برد را آغاز کرد و محصولات خود را
به بازار داد.  برای دیدن توضیحات کامل و یا خرید پستی و یا عکس
محصول اینجا را کلیک کنی
دوچرخه‌سواری از دیرباز نه به عنوان یک ورزش بلکه به عنوان یک تفریح سالم، مفرح و مفید شناخته شده است. در ظاهر همه چیز ساده به نظر می‌رسد زانوانی که بالا پایین می‌روند و چرخ محرک را به حرکت در می‌آورند، اما در پس همین حرکات ساده معجونی از تبدیلات نیرو و انرژی هم در دوچرخه و هم در بدن ورزشکار وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه علمی - تحقیقاتی Popular Mechanics در گزارشی جالب و متفاوت به بررسی نکات نه چندان پیدای رشته‌ی دوچرخه
بالی معروف به جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است.
گردشگران بسیاری هستند که بالی را برای گردش انتخاب می‌کنند. دلیل جذابیت بالی را علاوه بر مناظر زیبا و فوق‌العاده می‌توان در معماری شگفت‌انگیز و ساختمان‌های قدیمی آن دید. گاهی‌ اوقات به‌سختی می‌توان فهمید، بنای زیبایی که مشاهده می‌کنید، معبدی است چندین‌ هزار ساله یا رستورانی نوساز
بازارهای گل، موزه‌ها، موسیقی، هنر، مردم شاد و خوشحال، حجم زیادی از دوچرخه سواران در شهر همه و همه باعث شده که آمستردام به مقصد بسیاری از گردشگران برای خرید بلیط هواپیما تبدیل شود. اما مهم‌ترین دلیل محبوبیت و شهرت آمستردام به خاطر کافی‌شاپ‌ها و کانال‌های آبی‌اش است. منطقه و کانال جوردان در دهکده گرینویچ آمستردام واقع شده که از شرق به کانال پرنسس و از غرب به کانال Lijnbaansgracht متصل می‌شود. در اطراف کانال پرنسس که عنوان طولانی ترین کانال آمست
آینه آپاچی میندا
آینه موتور سیکلت یکی از وسایل کاربردی و از قطعات لازم موتور سیکلت میباشد. دید داشتن در هنگام موتور سواری کاملا ضروریست. شما در هنگام موتور سواری باید بتوانید نقاط کور را تا حتی الامکان کاهش دهید. استفاده از یک آینه با کیفیت و شفاف که بتوانید با آن پشت سر خود را بدرستی ببینید یکی از ضروریات موتور سواریست.
آینه ها وسایل کاربردی هستند که در وسایل نقلیه باعث میشوند که شما نقاط کور اطراف خود را از بین ببرید.
در هنگام سبقت شما باید
تویوتا هایلوکس پر فروش ترین خودرو در کشور استرالیا است و حالا برای سال 2019 تویوتا قصد دارد تا این محصول موفق خود را از نظر ایمنی نیز ارتقا دهد. به این ترتیب تویوتا سیستم ترمز خودکار اضطراری را از این پس به صورت استاندارد در تمامی نسخه های هایلوکس نصب خواهد کرد. حالا هایلوکس حرف های بیشتری برای گفتن در برابر رقبایی مثل مرسدس بنز X کلاس، فورد رنجر و میتسوبیشی تریتون خواهد داشت.
امکانات جدید تویوتا هایلوکس
سیستم ترمز خودکار اضطراری AEB در هایلوکس
ژوبر فرانسوی که در زمان فتحعلیشاه قاجار از طرف ناپلئون به ایران آمده بود درباره مهمان نوازی کوردها می نویسد:
یک غریب که ظاهرى آراسته دارد هنگامى که از نزدیک یکى از این ایلات بگذرد سواران به شتاب به پیشبازش مى روند و به او مى گویند «خوش آمدید این خانه مال خودتان است و ما در خانه خودتان از شما پذیرائى مى کنیم. چه ساعت خوشى است؛ امیدواریم که براى شما سازگار باشد!» آنگاه او را به چادر مرد سالخورده ایل که از همه توانگرتر و محترم تر است راهنمائى مى
قفل فرمان چنگکی وسیله‌ای به شکل یک میله‌ی کشویی که آن را به جهت جلوگیری از چرخش و گردش فرمان، به آن متصل می کنند.
عموما قفل فرمان از فلزات مستحکمی ساخته شده است و به همین دلیل بریدن آن کار چندان ساده‌ای نیست.
سادگی در استفاده از قفل فرمان، از اصلی ترین مزایای استفاده از آن است.
همچنین به علت کشویی بودن و قابلیت تغییر اندازه، می‌توان آن را به راحتی زیر صندلی یا در صندوق قرار داد.
قفل فرمان چنگکی دارای قیمتی مناسب، به همراه کارایی بسیار بالا م

به نظر شما آیا امام حسین(ع) و یارانشان در کربلا اقدامى براى به دست آوردن آب نمودند؟ آیا نمى شد با حفره چاه (در حالى که فاصله نزدیکى با نهر آب داشتند و آب نزدیک سطح زمین بود) آب تهیه نمود؟

پاسخ :

از مدارکى استفاده مى شود که چون تشنگى ، امام حسین و اصحابش را سخت آزرده کرده بود ، آن حضرت کلنگى برداشتند و در پشت خیمه ها به فاصله نوزده گام به طرف قبله زمین را کندند ، آبى بس گوارا بیرون آمد ، همه نوشیدند و مشکها را پر کردند. سپس آن آب ناپدید گردید ود
پیشتر در دو گفتار زیر؛
خودآموز ترمز پاشنه در اسکیت
کدام تکنیک ترمز برای اسکیت‌سواری در سراشیبی به‌کار می‌رود؟

به انواع توقف کردن در اسکیت‌سواری پرداختیم و در این گفتار مطالب تکمیلی درخصوص روشهای ترمز در اسکیت‌سواری اشاره خواهیم کرد.
توقف با ابزارهای تعبیه شده در اسکیت به عنوان ترمز
در قسمت انتهائی اسکیت ابزاری بیرون زده به صورت یک لقمه پلاستیک مشکی رنگ نقش ترمز را بازی می‌کند که به عنوان ترمز پاشنه[1] شناخته میشود. این ترمز یکی از ساد
ظل‌السلطان، فرزند بزرگ ناصر‌الدین شاه حاکم ولایات جنوب ایران بی‌اندازه متعدی، و سفاک و طماع و حریص بود و عموم مردم از عزل او شاد شدند. تصویری که تاریخ از استبداد رای و قساوت و بی‌فکری ظل‌السلطان، به دست می‌دهد حیرت‌انگیز است. چنانکه فروغی نوشته است در کودکی ظل‌السلطان یکی از تفریحاتش کور کردن گربه‌ها بود[1]، یا زمانی که والی اصفهان شد، اهتمامی ویژه به خرج داد تا ابنیه تاریخی دوره صفویه را از بین ببرد. «بعضی از کاخ‌ها را به اشخاص می‌فر
در ساده ترین حالت ممکن، قوانین راهنمایی و رانندگی به منظور جلوگیری از برخورد رانندگان وسایل نقلیه و یا تصادف با یکدیگر و عابران پیاده وضع شده اند. آنها همچنین می توانند به کنترل جریان ترافیک کمک کنند تا عبور و مرور در سطح شهر کارآمدتر باشد. رعایت نکردن این قوانین، مانند عبور با سرعت زیاد از چراغ زرد و یا عبور از خط ایست، خطر تصادف که می تواند شامل مرگ و میر و آسیب ها و خسارات جبران ناپذیر باشد، را به شدت افزایش دهد. اگر این قوانین نادیده گرفته

دیسک ترمز موتور سیکلت چیست؟
دیسک ترمز موتور سیکلت یک صفحه فلزی مدور میباشد که روی چرخ نصب شده و قسمتی از سیستم ترمز موتور سیکلت میباشد. اما دیسک ترمز موتور سیکلت چه نقشی را در سیستم ترمز موتور سیکلت ایفا میکند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا بهتر است با ساختار دیسک ترمز موتور سیکلت آشنا شوید؛

دیسک ترمز موتور سیکلت، توسط پیچ های فولادی به توپی موتور سیکلت متصل میشود. در هنگام ترمز گرفتن، لنت موتور سیکلت توسط پمپ های روغن ترمز یا اهرم
 پارک اسکی هیپ نوتیس آنتالیا در دهکده Burunucu Mevkii Cakis ، یک پارک اسکی کابلی است.
اسکی هیپ نوتیس نوعی بوردینگ است که طناب و دسته اسکی باز توسط یک سیستم کابلی کشیده می شود. اسکی کابلی راهی ایمن تر و اقتصادی تر برای اسکی روی آب است و برای مبتدیان راحت تر است.همچنین از نظر محیط زیست سازگار است ، زیرا کابل از برق استفاده می کند و در اسکی هیپ نوتیس هیچگونه آلودگی از قایق وجود ندارد. Hip-notics فعالیتهای آبی دیگری مانند اسکی روی آب، زانو زدن و پرواز در آب را نی
موتور سیکلت! این وسیله ی جذاب که سالهاست از پرکاربرد ترین وسایل نقلیه در جهان است! وسیله ای سبک، کم خرج و البته سریع که عمدتا مصارف درون شهری دارد. موتور سیکلت سالهاست جایگزین مناسبی برای خودرو شده که خیلی ها ترجیح میدهند از این وسیله کاربردی برای جابجایی هایی در فواصل نه خیلی طولانی استفاده میکنند.موتور سیکلت همانند سایر وسایل نقلیه با استفاده از چرخش و اصطکاک چرخ ها با زمین حرکت میکند. چرخ ها تقریبا مهم ترین بخش موتور سیکلت است که بدون آنه
اندرو هاردی روی اسکوتر برقی خویشتن از خیابانی در مرکز بخانه برگشتن لس آنجلس گذر می کرد که خودرویی با سرعت ۸۰ کیلومتربرساعت به او اصابت و حدود ۴ متر داخل هوا پرت کرد؛ هاردی سرش به پیاده رو برخورد کرد و بیهوش شد. شکستن دو استخوان درون هر کدام از پاها و استخوان ران به همراه کشکک زانو، آسیب دیدگی یکی از ریه ها، شکستن سه مهره گردن به اضافه آسیب دیدگی موکد سر بالغ ۲۶ ساله، از یکسره عواقب این تصادف سهمناک بودند.هاردی که کلاه پناه نپوشیده بود، گفت:بر
موتور سیکلت! این وسیله ی جذاب که سالهاست از پرکاربرد ترین وسایل نقلیه در جهان است! وسیله ای سبک، کم خرج و البته سریع که عمدتا مصارف درون شهری دارد. موتور سیکلت سالهاست جایگزین مناسبی برای خودرو شده که خیلی ها ترجیح میدهند از این وسیله کاربردی برای جابجایی هایی در فواصل نه خیلی طولانی استفاده میکنند.موتور سیکلت همانند سایر وسایل نقلیه با استفاده از چرخش و اصطکاک چرخ ها با زمین حرکت میکند. چرخ ها تقریبا مهم ترین بخش موتور سیکلت است که بدون آنه
ارغوان،شاخه همخون جدا مانده منآسمان تو چه رنگ است امروز؟آفتابی‌ست هوا؟یا گرفته‌است هنوز؟من در این گوشه که از دنیا بیرون استآفتابی به سرم نیستاز بهاران خبرم نیستآنچه می‌بینم دیوار استآه این سخت سیاهآن چنان نزدیک استکه چو بر می‌کشم از سینه نفسنفسم را بر می‌گرداندره چنان بسته که پرواز نگهدر همین یک قدمی می‌ماندکورسویی ز چراغی رنجورقصه پرداز شب ظلمانی‌ستنفسم می‌گیردکه هوا هم اینجا زندانی‌ستهر چه با من اینجاسترنگ رخ باخته استآفتابی
کاری که ائتلاف و کوشش های ایلامی ها،بابلی ها و پارس ها در آغاز سده هفتم پیش از میلاد موفق از پیش برد آن نشده بودند،بالاخره مادها در اتحاد با بابلی ها به انجام رساندند،یعنی نابود کردن و انقراض آشور.
بار اصلی جنگ را مادها تحت رهبری هوخشتره ی دوم بر دوش کشیدند.
پیش از هوخشتره در سال ۶۳۲ فرورتیش،شاه پیشین ماد،کوشیده بود تا در جنگی برق آسا پاستخت آشور نینوا را به تصرف خود در بیاورد،اما در جنگ کشته شده بود.پسر و جانشینش هوخشتره دوم، در سال ۶۱۴ شهر
به ‌نام خداوند جان و خرد

تن زنده والا به ورزندگی است
که ورزندگی مایه زندگی است

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

ضمن عرض سلام و خیر مقدم و خوشامدگویی خدمت؛
شهردار محترم منطقه 3 تهران جناب آقای سلیمی و هیئت همراه
ریاست محت
اولین دوربین سرعت - یا دوربین ایمنی برای
استفاده در اصطلاحات رسمی - روی A316، روی پل Twickenham در سال 1992 نصب شد.

این دستگاه Gatso بود و سرعت ماشه در سرعت
60 مایل/ساعت تنظیم شده بود؛ A416 محدودیت سرعت 40 مایل در ساعت داشت.

22 روز پس از فعال شدن، حدود 23000 راننده با
سرعت بیش از 65 مایل در ساعت را گرفتند.

چرا ما دوربین‌های سرعت داریم؟

ارقام انجمن پیشگیری از حوادث (RoSPA) نشان
می‌دهد که سرعت نامناسب، به 12٪ از تمام صدمات، 15٪ از صدمات جدی، و 26٪ از مرگ و
میرها در جاده
Shabahang00
این غزل بنا به درخواست دوست عزیز 
آقای امیر میم ، مجددا انتشار داده شده
فلک را سرسری منگر که این نیلوفری گردون
نه آن جام جمی باشد که چون افسانه پندارم
به دست خود زدم نقبی به دریای وجود عشق 
ندانستم که باید آن، چو یک پیمانه پندارم 
( ک. شباهنگ )

@@#@@@@@#@#####@@@@@#@#@
روزی شود که آیم، چون بادِ نوبهاران
دستم به زلف دلبر، اندر میان یاران

روزی که بندِ غربت، از پای خود بگیرم
نوشم ز لعلِ جانان، در جمع میگساران

آهی که سینه سوزد، در غربتش گذارم
دردم ک
نشانه های گنج

فیل در ایران باستان نماد قدرت و استقامت و سروری بوده است. به
عنوان مثال در جنگ بین اعراب مهاجم و ایرانیان در جنگ پل ، سپاه ایران مجهز
به فیل و فیل سواران بود که اعراب با دیدن آنها وحشت زده پا به فرار
گذاشتند.
خرید فلزیاب
ولی وقتی که نقطه ضعف از پای درآوردن فیلها را یاد گرفتند و فیلها یکی پس
از دیگری از پای درآمدند ،ایرانیام که می دیدند نماد قدرتشان سرنگون شده
،اعتماد به نفس خود را از دست داده و عقب نشینی کردند و اعراب پیش روی
لاستیک جلوی آپاچی و پالس ایران یاسا
لوازم مصرفی موتور سیکلت لوازمی هستند که طی دوره ای خاص باید تعویض شوند. این لوازم ، عمدتا شامل روغن موتور سیکلت، لنت موتور سیکلت و لاستیک موتور سیکلت  میباشند که لاستیک یکی از مهم ترین و حیاتی ترین آنهاست.
لاستیک موتور سیکلت معمولا بسته به استفاده موتور سوار از موتور سیکلتش از ۶ ماه تا ۲ سال باید تعویض گردد. البته لاستیک ها تاریخ مصرف و عمر مفید هم دارند که باید به آن توجه نمود.
لاستیک های ایران یاسا، به
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- اقای
ترامپ بدرستی میگوید که ما به هرکس کمک کردیم به ما نارو زد- ضربالمثل معروف بشکند
این دست که نمک ندارد-؟؟ ایه دردرسوره بقره است کسانی دین منرا مسخره میکند من هم
انهارامسخره میکنم مدتها دراین فکربودم-که خداوند منان چگونه مسخره میکند؟؟ جمله
اقای ترامپ بدرستی انرا تفسیر کرد—قبلا درانگلستان سیاست مداران  ماند بازیگران تاتئر شکسپیر بودند- وسرنوشت
انها همان سه زن جادوگر هاملت پیشگوئی کرده بود درست از
او وقتی پشت پورشه می‌شنید، تصور می‌کند
همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. جوانک حق دارد
چنین تصوری داشته باشد. در جامعه پول‌زده باید شاهد چنین رفتاری هم باشیم.
این پسر و امثال او، احترام را دیده‌اند.
آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام
می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها دیده‌اند که ثروت در جامعه به
مراتب بهتر از علم است. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم
رفتند، هشت
ارغوان
شاخه ی هم خون جدا مانده ی منآسمان تو چه رنگ ست امروز ؟آفتابی ست هوا ٬یا گرفته ست هنوز ؟من درین گوشهکه از دنیا بیرون ست ٬آسمانی به سرم نیستاز بهاران خبرم نیستآنچه میبینمدیوار استآهاین سخت سیاهآنچنان نزدیک ستکه چو بر می کشم از سینه نفسنفسم را بر می گرداندره چنان بستهکه پرواز نگهدر همین یک قدمی می ماندکور سویی ز چراغی رنجورقصه پرداز شب ظلمانی ستنفسم میگیردکه هوا هم اینجا زندانی ستهر چه با من اینجا سترنگ رخ باخته استآفتابی هرگزگوشه ی چ

۷روش سریع استعلام و پرداخت جریمه و خلافی خودرو 

ارقام انجمن پیشگیری از حوادث نشان می‌دهد که سرعت نامناسب، به 12٪ از تمام صدمات

ارقام انجمن پیشگیری از حوادث (RoSPA) نشان
می‌دهد که سرعت نامناسب، به 12٪ از تمام ص

سرعت بیش از 65 مایل در ساعت را گرفتند. و نکته مهم آموزش و راهنمایی لازم راجب این دوربین ها در کلاس رانندگی می باشد.

ار
والا داشتم زندگی خودم رو میکردم.میخوردم.میخوابیدم.درسم رو میخوندم.تفریحم رو میکردم،
ویژگی های خوب و بد خودم رو داشتم.گاهی هم فکر میکردم...
تا اینکه یهو دیدم عه!،یه چیزایی دارن میگن در مورد رشد و مسیر و حرکت و فلان و بهمان.
منی که شاید ندونسته مثل بقیه تلاش هایی میکردم توی این راه ولی اختصاصی به این لغات فکر نکرده بودم،یه دفعه افتادم تو نقطه ی آغاز این مسیری که میگن،یا راستشو بخوام بگم بیشتر جوگیر شدم.
دیدم حرف از کتابِ،گفتم من باید مثل بقیه بی
دستکش پنجه ای موتور سیکلت TERCOM
یکی از مهم ترین لوازم جانبی موتور سیکلت دستکش مخصوص موتور سواری است. به دلیل خطرات احتمالی موتور سواری، استفاده از دستکش موتور سیکلت بسیار اهمیت دارد. دستکش پنجه ای موتور سیکلت جهت کنترل بهتر وسیله نقلیه و همچنین کاهش صدمات وارده به دست راننده در هنگام تصادف بسیار مهم می باشد.
ویژگی های دستکش پنجه ای TERCOM
دستکش پنجه ای TERCOM باعث محافظت از دست ها در سرما و گرما و تابش نور خورشید می شود. نوع چرم استفاده شده در دس
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

اولین شواهد مربوط به این ورزش در فیلم های تهیه شده توسط موسسه جورنال لوسی[1] قابل مشاهده است. سال 1938 در وین اتریش  برخی از اسکیت سواران با کفش های اسکیت اینلاینی که پنج چرخ فلزی با ترمزی در جلو داش
مبدا :اصفهان
مقصد :مازندران-ساری

شروع تور :17 مرداد 1398

پایان تور :21 مرداد 1398

نوع سفر :زمینی با توجه به تعداد نفرات تعیین می‌گردد

مدت اقامت :5روز4شب

درباره سفر - تور جنگل‌های راش و آبشار اوبن

برنامه به صورت دوچرخه سواری در طول مسیر است
طول مسیر رکاب زنی ۸۰ کیلومتر طی سه روز
خدمات:
وانت جهت پشتیبانی دوچرخه سواران در طول مسیر
بیمه اعضا
لیدر گروه
اتوبوس
چهار وعده صبحانه
چهار وعده عصرانه میوه
هزینه ورودی ها
پیاده روی
آخرین خبرها از پریوس این است که این خودرو این بار با پنج تغییر فاش بوسیله دست مشتری خواهد رسید. همدستی تویوتا داخل آمریکای شمالی اطلاع داده که میزان ۲۰۲۰ این خودرو راحتی است حسابی تحکیم شود. پیاده شدن اساس وقوف رسانی این شرکت پریوس پرایم فراغت است پیشرفته ترین و مجهزترین استاندارد تویوتا در دو دهه گذشته باشد. یکی از تفاوت های این نمونه با تویوتا پریوس ۲۰۱۸ درون صندلی نفر پنجم آن است که یعنی با فروش این خودرو می قابلیت جای بیشتر و دوستان بیش
آخرین خبرها از پریوس این است که این خودرو این وهله با پنج تبدیل واضح بوسیله مشت مشتری خواهد رسید. شرکت تویوتا درون آمریکای شمالی اطلاع داده که مدل ۲۰۲۰ این خودرو راحتی است حسابی تقویت شود. بر شالوده شناسایی رسانی این شریک شدن پریوس پرایم قرار است پیشرفته ترین و مجهزترین مدل تویوتا در دو دهه گذشته باشد. یکی از تفاوت های این مدل با تویوتا پریوس ۲۰۱۸ تو صندلی نفر پنجم آن است که یعنی با معامله این خودرو می نبوغ جای بیشتر و دوستان بیشتری داشت. هم

حمل بار با موتور سیکلت به نوعی یکی از روش های رایج حمل بار در ایران به شمار میرود. اگر سری به بازار بزرگ تهران بزنید با مشاهده خیابان های مملو از موتور سیکلت هایی که بار های نسبتا زیادی را حمل میکنند به وجد می آیید!اما این حمل بار اگر به صورت بهینه انجام نشود خیلی وقتها آسیب های جدی هم برای موتور سیکلت و هم برای موتور سوار بدنبال دارد.

در اینجا ما قصد داریم در مورد حمل بار با موتور سیکلت بیشتر صحبت کنیم تا شاید توانسته باشیم با آگاه نمودن
چرخش یا اسپین (با علامت sp ) یکی از عناصر اصلی رشته اسکیت نمایشی است. بدن در موقعیت‌های مختلف قرار می‌گیرد و می‌چرخد. در اسپین پایه پاها را به اندازه عرض شانه قرار داده و دستها را به طرفین باز نگهداشته و شبیه به شکل صلیب قرار می‌گیریم و معمولاً اسکیت‌سواران ترجیحشان آن است که از سمت دست غالب به سمت دست غیرغالب خود بچرخند. پس با گشتاور بازوها چرخش را آغاز کرده و دستها را همسطح با شانه و در افق نگهداشته و برای افزایش سرعت دستها را در سینه جمع می

لزوم استفاده از کلاه ایمنی موتور سیکلت
کلاه ایمنی موتور سیکلت تنها تضمین کننده نجات جان شما در هنگام تصادفات موتور سیکلت میباشد. اما همین کلاه ایمنی موتور سیکلت اگر استاندارد های لازم را نداشته باشد نمیتواند شما در در حین خطرات نجات دهد.
در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ نکته مهم که هنگام خرید کلاه ایمنی موتور سیکلت باید به آن تواجه کنید را برای شما عزیزان تشریح نمائیم.
۱- هیچ ارزانی بی علت نیست، هیچ گرانی بی حکمت نیست!
زمانی که برای خری
سورۀ توبه
امیرالمؤمنین علی را رضی‌الله عنه پرسیدند که چرا بر سر این سورت بسم‌الله الرّحمن الرّحیم ننبشتند؟ گفت: زیرا کلمۀ بسم‌الله زنهاریست و این سورت بی‌زاریست. و بیزاری و زنهاری باهم نباشد.
امّا قصۀ حرب حنین
یک
آن بود که چون رسول صلّی الله علیه وسلّم مکه را فتح کرد خبر به هوازِن بردند که محمد مکه را فتح کرد و دو هزار سوار از مکه به وی پیوست و قصد شما دارد. مهتر ایشان مالک عَوف بود. ایشان را گفت: «یا فوم، ما مانده‌ایم در عرب که زبون محمد نگش
33-  و من خطبة له (علیه السلام)
> عند خروجه لقتال أهل البصرة، و فیها حکمة مبعث الرسل، ثم یذکر فضله و یذم الخارجین <
قَالَ عَبْدُ اللَّهِ بْنُ عَبَّاسِ دَخَلْتُ عَلَی أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ (علیه السلام) بِذِی قَارٍ وَ هُوَ یَخْصِفُ نَعْلَهُ فَقَالَ لِی مَا قِیمَةُ هَذَا النَّعْلِ فَقُلْتُ لَا قِیمَةَ لَهَا فَقَالَ (علیه السلام) وَ اللَّهِ لَهِیَ أَحَبُّ إِلَیَّ مِنْ إِمْرَتِکُمْ إِلَّا أَنْ أُقِیمَ حَقّاً أَوْ أَدْفَعَ بَاطِلًا ثُم
مشهد با داشتن آب و هوای خوب در تمام طول سال و همچنین نور زیاد آفتاب ، یک شهر عالی برای بیرون رفتن است اگرچه ممکن است از نگاه اول به نظر برسد مانند یک شهر پراکنده ، مردم محلی به شما بگویند که تعداد فضای سبز و پارک ها در مشهد کم است. شما میتوانید به پارکهایی در سطح شهر مشهد بروید و از پیستهای دوچرخه سواری  استفاده کنید.
این پیست ها بیش از سه مایل در مرکز شهر مشهد از دریاچه سناباد تا پارک ملت عبور می کند و از دیگر فضای سبز مانند پارک کوهسنگی این پیس
کدام ماهیچه ها با دوچرخه سواری تقویت می شوند؟
ﺣﺘ ﺑﺎ تنها ﻨﺪ ﻣﺎﻞ دوﺮﺧﻪ ﺳﻮاری، ﻣﺎھﻪ ھﺎﺘﺎن از ﻓﻮاﺪ آن بهره‌ﻣﻨﺪ ﻣ‌ﺷﻮﻧﺪ. ﻋﻀﻼت اﺻﻠ ﻪ ﺑﻪ ھﻨﺎم دوﺮﺧﻪ ﺳﻮاری اﺳﺘﻔﺎده ﻣ ﺷﻮﻧﺪ ﻋﻀﻼت ﻗﺴﻤﺖ ﺑﺎﻻی ران، ﻋﻀﻼت پشت ران و ﻋﻀﻼت ﺳﺎق ﺎ ھﺴﺘﻨﺪ. علاوه بر عضلات ذکر شده دوچرخه سواری سبب تقویت مهمترین عضله بدن یعنی قلب می شود.
میزان مصرف کالری در حین دوچرخه سواری
دوﺮﺧﻪ ﺳﻮاری ﺑﺎ ﺳﺮﻋﺖ آرام ۱۲ ﻣﺎﻞ در ﺳﺎﻋﺖ ( ۱۹٫۵ کیلومتر در
مشهد با داشتن آب و هوای خوب در تمام طول سال و همچنین نور زیاد آفتاب ، یک شهر عالی برای بیرون رفتن است اگرچه ممکن است از نگاه اول به نظر برسد مانند یک شهر پراکنده ، مردم محلی به شما بگویند که تعداد فضای سبز و پارک ها در مشهد کم است. شما میتوانید به پارکهایی در سطح شهر مشهد بروید و از پیستهای دوچرخه سواری  استفاده کنید.
این پیست ها بیش از سه مایل در مرکز شهر مشهد از دریاچه سناباد تا پارک ملت عبور می کند و از دیگر فضای سبز مانند پارک کوهسنگی این پیس
شبهه:
بهمن جازویه همان ابن ملجم است
بهمن جازویه قهرمان ایرانی از جان گذشته ای که علی ابن ابوطالب را به ضرب شمشیر از روبرو (و نه از پشت آنگونه که مسلمانان بیان میکنند)  به شهادت رساند و مسلمانان هویت او را برای ۱۴۰۰ سال مـخفی نگه داشته اند، به گفته تاریخ، بعد از اینکه بهمن به دست اعراب اسیر می شود، او رابهمراه سایر اسرا برای بیگاری و بردگی و یا فروش به دربار خلیفه می فـرستند. از آنجائی که فردی بسیار توانا و هنرمند و صنعتگر بوده، خلیفه از فروش او
زیبای ناشناخته، لقب شهری در شرق آسیا است که مانند بسیاری از کشورهای این منطقه طبیعتی بکر و جاذبه های طبیعی فوق العاده ای دارد؛ هرچند که بسیاری از افراد ممکن است گمان کنند بالی اندونزی هنوز جای پیشرفته ای نیست یا اینکه فقط میتوان فعالیت های محدودی در این کشور انجام داد اما این شهر با مرور زمان در حال تبدیل به یکی از نقاط توریستی در جهان است که بسیاری از گردشگران برای ماجراجویی و تفریح به این جا می آیند
با این حال در این سفر قصد داریم تا با چند
زندگی زیباست (Life is Beautiful)
دیشب بی‌خواب شدم و برای صدمین بار فیلم کهنه‌نشدنی « زندگی زیباست» ساخته  روبرتو بنینی را دیدم. به این فیلم مدیون هستم. تسکینم می‌دهد. جانم را نوازش  می‌کند. غبار تلخی و یأس را از روانم می‌زداید. خشم و بیزاری را می‌شوید و با خود می‌برد. به جایش صبر و ثبات و امید می‌آورد. فیلم را یک ایتالیایی ساخته اما بال در بال این فیلم به آفاق دنیای مولانا و سعدی و حافظ و بوسعید پرواز می‌کنم.     داستان فیلم درخشان است. مردی سبک‌ر
عنوان: حضرت علی در برترین سفینه‌های فضایی عالم سوار است

در صفحات‌بعد پست مجموعه تصاویر از متن موجود می‌باشد

متن: مجالس شیخ مفید، امالی شیخ طوسی: عبد اللَّه بن عبّاس می‌گوید: از رسول خدا صلی الله علیه و آله شنیدم که می‌فرمود: ای مردم! ما تنها چهار نفریم که در قیامت سواره‌ایم و سواره دیگری جز ما نیست. مردی عرض کرد: ای رسول خدا آن سواران چه کسانی هستند؟ فرمود: من بر براق خود سوارم، و برادرم صالح (پیامبر) بر همان مرکب که قومش آن را پی کردند، و

حضرت ارمیای نبی از پیامبران بنی اسراییل (ع)، کتابهایی آسمانی داشتند ، در کتاب نخست که به «کتاب ارمیا» مشهور است در فصل چهل و ششم عبارات جالب توجهی آمده است که از نهر فرات سخن می‌گوید و پیشگویی‌هایی را مطرح می‌کند و حوادثی که در اطراف این نهر اتفاق می‌افتد را بیان می کند.

از جمله در این کتاب آمده است که درباره مصر و لشکر فرعون که نزد نهر فرات بودند (منظور از مصر معنای واژگانی آن یعنی شهر است، نه مصر کشور معروف، زیرا در کشور مصر رود نیل وا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها